تحریم ها ـ سرمایه گذاران امروز

ُSlider-Final
ُSlider-Final
مشاهده
تحریم ها ـ سرمایه گذاران امروز


شاید سرمایه گذاری در ایران، امروزه مترادف با تحریم های هسته ای، موشکی و غیره باشد. اما بعد از مذاکرات 1+5 و توافق برجام, شدت عمل و سختگیری جامعه بین الملل کاهش یافته و برای اولین بار در تاریخ، دنیا در مقابل مطالبات آمریکا و در کنار ایران ایستاده است.
ایران در کنار اروپا، چین و روسیه و با استفاده از جایگاه ژئوپلتیک خود در منطقه، می تواند در یک زمان کوتاه، تبدیل به یک قطب اقتصادی و تجاری در آسیا شود. منابع طبیعی و انسانی که مستلزم وقوع چنین پدیده ای می باشند در ایران فراهم است. در صورت اجرایی شدن طرح جاده ابریشم چین و بازسازی منطقه پس از جنگ، ایران میتواند یکی از ذینفعان اصلی و واقعی تحولات اقتصادی در دهه های آینده باشد.
لازم به ذکر است، هر گونه فعالیت و فرصت اقتصادی در ایران که مستلزم مشارکت ایرانیان ساکن در آمریکا باشد، تحت مجوزهای قانونی دفتر OFAC خواهند بود.

البته مشکلاتی هم وجود دارد: مدیریت و ساختار دولتی اقتصاد ایران بزرگترین چالش در پیشرفت کشور است. مسئله فساد هم مهم است. ولی یک کشور توسعه یافته و یا در حال توسعه را نام ببرید که فساد در آن ریشه نکرده باشد و در عین حال جلوی پیشرفت آنها را گرفته باشد. چین، هندوستان، برزیل در حوزه های حکومتی و رقابتی و حتی آمریکا و انگلیس در حوزه های مالی و بازارهای بورس حرف اول را در فساد می زنند، ولی جایگاه همه این کشورها در 10 کشور برتر اقتصاد دنیا می باشد.

البته این درست است که فساد سرمایه گذار را می ترساند، ولی فساد بیشتر در معامله با نهادها و یا پروژه های دولتی مشهود است. از این رو، تمرکز شرکت دومان گسترش روابط و تجارت در بخش خصوصی است. در این راستا از منابع انسانی و فرصتهای بیشمار موجود در ایران به منظور ایجاد یک اقتصاد پایدار استفاده خواهد شد.

همچنین, برای شرکت های مایل ورود به بازار ایران و منطقه، میتوان از راهکارهایی مانند فعالیت در مناطق آزاد تجاری بهره برد؛ فعالیت در این مناطق، دارای تسهیلاتی از قبیل: مالیات پایین در حد صفر و تسریع فرآیندهای نظارتی ـ حقوقی است،که میتواند جذابیتی منحصر به فرد، برای هر سرمایه گذار ایجاد کند.


 
با ما در ارتباط باشید
*نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
* متن پیام